Download

Wykaz aktów prawnych obowiązujących na egzaminie jest niezmiernie obszerny, ale w praktyce na egzaminach pojawiają się pytania tylko z części z nich. Dla wszystkich, którzy polubią nas na Facebooku przygotowaliśmy prezent – statystyki zadań z wcześniejszych egzaminów. Jeżeli nas polubisz napisz do nas na e-mail:
team[at]makler.edu.pl w tytule umieszczając "Facebook MPW" albo "Facebook DI", a prześlemy Ci odpowiednie statystyki.

Aby ułatwić zdobycie materiałów niezbędnych w trakcie nauki do egzaminu na maklera papierów wartościowych oraz doradcę inwestycyjnego, poniżej umieszczamy bezpośrednie linki do ustaw oraz rozporządzeń opublikowanych na stronach Internetowego Systemu Aktów Prawnych (ISAP) prowadzonego przez Kancelarię Sejmową. Dodatkowo zamieszczamy odnośniki do pozostałych materiałów prawnych (regulaminy giełdowe, zasady etyki, Kodeks Dobrej Praktyki Domów Maklerskich). Udostępniamy również tablice mnożników oraz testy egzaminacyjne z lat ubiegłych dostępne na stronie Komisji Nadzoru Finansowego oraz starsze testy dostępne wcześniej na stronach Komisji Papierów Wartościwych i Giełd (KPWiG). Wszystkie linki oraz materiały są aktualizowane na bieżąco. Mamy nadzieję, że bezpośrednie odnośniki do materiałów prawnych okażą się pomocne.

Poniżej znajdują się linki do aktualnych komunikatów i załączników poszczególnych komisji egzaminacyjnych.

W zakładce CFA® niedługo pojawią się pliki dotyczące egzaminu.

Ważne

  • Egzamin na maklera papierów wartościowych oraz pierwszy etap egzaminu na doradcę inwestycyjnego odbędą się w marcu i kwietniu 2013 r.
  • Na egzaminach na maklera papierów wartościowych i doradcę inwestycyjnego obowiązuje stan prawny na 30 dni przed egzaminem.
  • Nie zawsze zmiany ustaw i rozporządzeń są natychmiast uwzględnione w aktach prawnych umieszczonych w ISAPie. Aby upewnić się przed egzaminem, że nie doszły zmiany w ostatniej chwili, polecamy również stronę Rządowego Centrum Legislacji, gdzie na bieżąco można śledzić dzienniki urzędowe wydawane przez Prezesa RM.
  • Obowiązujący materiał zawsze może ulec drobnym zmianom, dlatego przed przystąpieniem do nauki przed daną sesją egzaminacyjną warto zapoznać się z aktualnymi komunikatami komisji egzaminacyjnej (patrz obok).
  • Testy, akty prawne, komunikaty są dostępne za darmo na stronach poszczególnych instytucji dlatego warto korzystać bezpośrednio u źródła albo z zaufanych serwisów takich jak nasz, gdzie wszystko jest w jednym miejscu.
  • Obowiązują teksty ujednolicone, a nie ogłoszone.
  • Nie ma potrzeby uczenia się artykułów dotyczących zmian w innych ustawach.
  • Wersja ujednolicona Międzynarodowych standardów rachunkowości do ściągnięcia poniżej jest z lutego 2011 r. W naszym odczuciu jej aktualność jest wystarczająca na potrzeby egzaminu. Gdyby jednak ktoś chciał się uczyć z najaktualniejszej wersji, to albo może poszukać aktów zmieniających i wprowadzić zmiany ręcznie albo może skorzystać z programów typu Lex, które powinny posiadać wersje całkowicie aktualne. Do programów tych mogą mieć Państwo dostęp w pracy albo w uczelnianej bibliotece.
  • Planując zapisać się na egzamin CFA ® pamiętaj, że im wcześniej to zrobisz, tym mniej zapłacisz za rejestrację na egzamin. Najbliższy deadline przypada na 13 lutego 2013 r.

doradca inwestycyjny

Ustawy

Podstawowe rozporządzenia

Regulaminy Etyka MSR-y

Testy I etap i tablice

Testy II etap

Testy III etap

makler giełdowy

Ustawy

Rozporządzenia

Regulaminy i etyka

Testy i tablice

Testy egzamin uzupełniający

CFA®

Podstrona w budowie. Zapraszamy od 25 sierpnia.